Росіна Цимбал, вихователь
Таужненського закладу дошкільної освіти
Інтегроване заняття
з дітьми різновікової групи
Програмовий зміст:
|
Закріпити
знання дітей про творчість видатного письменника В.Сухомлинського під час
подорожі творами "Осінь принесла золотисті стрічки", "Як
їжачок до зими готувався", вчити відгадувати персонажів казок, оцінювати
вчинки героїв; закріпити рахунок в межах 4; познайомити дітей з нетрадиційними
техніками малювання; продовжувати вчити користуватися пластиліном і природним
матеріалом; закріпити назви кольорів. Розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, спостережливість.
Виховувати
ввічливість, щирість, бажання допомогти іншим.
|
Попередня робота:
|
Опрацювання
оповідання "Осінь принесла золотисті стрічки" та казки "Як
їжачок до зими готувався".
|
Матеріал:
|
Картинки до творів
В.Сухомлинського, листя з дерев, зображення Їжачка, картинки грибочків,
яблучок
|
Хід заняття
Вихователь.
-
Діти
зараз ми вирушаємо у подорож.
По стежині ми пішли,
І конвертик ми знайшли.
Вихователь.
-
Діти,
яке оповідання у нас заховалося у конверті? (картинки)
Діти.
-
"Осінь
принесла золотисі
стрічки"
Запитання до
оповідання.
-
Про яку пору року
йдеться в оповіданні?
-
Хто одягає на дерева
золотисті стрічки?
-
Що зробило сонечко,
коли побачило берізки? Чому?
Вихователь.
-
Дітки, а ви знаєте
вірші про осінь?
Дитина.
Матінка Осінь полями іде
Трійко хлоп'яток з собою веде
Вересень, Жовтень-старшенькі,
А листопад ще маленький.
Дитина.
Осінь двориком ходила,
Листячко з дерев трусила.
Діти мітли узяли,
Підмітати почали.
Вихователь.
-
Зараз,
діти,
по порядку
відгадаємо загадку.
У південний край землі
Відлітають журавлі.
Шкільний дзвоник знов лунає
Який місяць наступає?
(Вересень)
Кличуть нас ліси, поля, сади -
Позбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте,
То землею ходить місяць ...
(Жовтень)
Краплі з неба, дахів, стріх,
Дощ холодний, перший сніг,
Почорнів від листя сад
Що за місяць...
(Листопад)
Вихователь.
-
Листя
восени опадає з усіх дерев. Вітер розносить їх
повсюду. А
навесні з'являються нові листочки.
Дидактична гра «З якого дерева листочок?»
На столиках у дітей
знаходяться листочки різних дерев (берізки, горіха, липи, вишні). Вихователь
піднімає листочок і запитує назву дерева, з якого опало дане листя)
Вихователь.
-
Малята, я
пропоную вам намалювати осінні дерева. Але сьогодні
ми
будемо малювати незвичайним способом, і в цьому
нам допоможуть наші листочки - ми будемо ними
друкувати. Сідайте
за столики, беремо
в праву руку пензлики
і наносимо фарбу на листочки. Потім пофарбованою стороною кладемо
на
білий папір і легенько притискаємо
серветкою, а вже потім листочок прибираємо. (Діти виконують)
-
Молодці! У вас вийшов
дуже гарний килимок.
Фізкультхвилинка.
Ми – листочки, ми –
листочки.
Ми на гілочках
сиділи.
Дмухнув вітер,
полетіли.
Ми літали, ми літали
І на землю посідали.
Вихователь.
-
Ми
з вами відпочили, тож можемо рушати до іншої казки.
(Показ картинок, діти
відгадують казку)
Запитання до
казки.
-
У яку казку ми
потрапили?
-
Куди пішов Їжачок?
-
Що він знайшов у
лісі?
Вихователь.
-
Діти, наш
їжачок приготував запасів на зиму. Давайте
їх порахуємо.
-
Скільки
грибочків? (Чотири), а
скільки яблук? (Три).
-
Якого
вони кольору? (Жовте, червоне, зелене).
-
А
чого більше: грибочків
чи яблук?(Грибочків)
-
На
скільки більше?(На одне)
Вихователь.
-
Малята, приготуйте
свої пальчики, вони
будуть помічниками для їжачка.
Пальчикова
гімнастика
Наші пальчики умілі, не сидять вони без
діла.
Ось колючий їжачок, роби так, як
я, дружок:
Їжачок-хитрячок, голочки
гостренькі,
Ось грибки під дубком він збира маленькі,
В кошик їх складає, вдома висипає.
Вихователь.
-
Наш
їжачок ще не вміє всі звуки вимовляти. Допоможімо
їжачку і повторімо
чистомовку разом з ним.
Чистомовка
Носить листя їжачок-ок-ок-ок.
Утепля хатинку.
То лягає на бочок-ок-ок-ок,
То ляга на спинку.
Хвалить вітер їжачка-ка-ка-ка:
Тепла хатонька яка.
Я тобі допоможу-жу-жу-жу,
Листя ще я натрушу-шу-шу-шу.
Вихователь.
-
Діти, а давайте із
пластиліну виготовимо їжачків, щоб нашому Їжачкові-Хитрячкові не було сумно. (Діти ліплять із пластиліну їжачків)
-
Молодці! Як
багато друзів у нашого їжачка з'явилось.
Підсумок.
Вихователь.
1.Вам сподобалося наше заняття?
2.Про яку пору року ми сьогодні вели
розмову?
3.Які твори В.Сухомлинського ми сьогодні згадали?
4.Яке завдання вам найбільше
сподобалося?
Вихователь.
-
А
на останок Їжачок-Хитрячок пригостить вас своїми яблучками.