понеділок, 4 листопада 2019 р.

Все починається з добра!


Маргарита Семко, вихователь Таужненського закладу дошкільної освіти

Заняття з емоційно-ціннісного розвитку з дітьми різновікової групи (за творами В.Сухомлинського)

Мета:
Знайомити дітей з творами В.Сухомлинського. Вчити слухати оповідання, казку, розуміти зміст, оцінювати вчинки героїв. Формувати вміння висловлювати головну думку твору, знаходити порівняння. Вчити взаємодіяти в різних видах діяльності. Ознайомити зі словами, які означають риси характеру. Розвивати увагу, моральні якості, вміння працювати в колективі. Виховувати повагу до матері, до праці, доброзичливість, бажання робити добрі справи.
Матеріал:
портрет В.Сухомлинського, казки, оповідання, сонце, квітка, іграшковий поїзд, картинки «Професії», 2 скриньки світлого і темного кольору, фішки чорні і білі.
                                   

Хід заняття

1. Привітання
(Діти стають у коло і виконують вправу  «Доброго ранку!»)

Доброго ранку – сонцю і птахам!
Доброго ранку – мамі і тату!
Доброго ранку всім усміхненим людям!
І добро буде сяяти зранку до вечора!

Мотивація заняття
-         Що ми щойно побажали один одному?
-         А що таке доброта?
-         Яких людей називають добрими?
-         Які добрі слова ви знаєте?
-          
Читання прислівя: «При сонечку – світло, а при матінці – добре».

Бесіда з дітьми

Вихователь: 
-         Що спільного між сонячним світлом і любою матері?
(Вихователь прикріплює на дошці сонце і просить дітей перерахувати риси своїх мам, від яких дітям стає тепло і світло. Діти називають, а вихователь біля променів записує) 

-         Якими словами ви зустрічаєте маму, коли вона повертається додому?
(Відповідь дітей)

Вихователь:
-         Сьогодні на занятті ми познайомимося з казкою В.Сухомлинського  «Сьома дочка».
-         Хто ж такий В.Сухомлинський? (Вихователь розповідає дітям про В.Сухомлинського)

Читання казки «Сьома дочка»

Запитання і завдання до казки:
-         Якою була сьома дочка? Чим відрізняється від своїх сестер?
-         Як ви гадаєте, що важче: говорити красиво чи робити красиві вчинки?
-         З чим порівнюють своє чекання сестри?
-         Що ви робите для мами, коли вона втомлюється?

Дидактична гра « Квітка допомоги»

На дошці прикріплена ромашка.
Вихователь:
-         Як ви, діти, допомагаєте мамі? (Діти шукають відповідні картинки і прикріплюють до пелюсток квітки)

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка дружно вмились
П'ять! Шість! Всі веселі
Кружимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили
Дружно всі присіли.

Вихователь:
-         Чи любите ви мандрувати? Де бували з батьками? На чому подорожували?
-         А зараз я пропоную дати паровозний гудок (іграшковий поїзд)
-         Чух-чух-чух! Ту-ту-ту!
-         І відправитись у подорож з Петриком, героєм оповідання В.Сухомлинського   «Кожна людина повинна…»

Читання оповідання «Кожна людина повинна…»

Бесіда за прочитаним:
-         Куди їхав Петро з мамою?
-         Як називається ліжко у вагоні?
-         Як побудовано оповідання? (розмова двох людей називається діалогом)
-         Про що розмовляли син і мама?
-         Що відповіла мама?
-         Чому не міг заснути Петрик?
-         Як ви думаєте – що означає бути людиною і чи це важко?
-         Давайте ми подумаємо, які хороші риси характеру ви маєте, і які заважають вам бути справжніми людьми?

Дидактична гра «Скриньки»

(Вихователь пропонує дітям у темну скриньку покласти чорну фішку, яка символізує рису характеру, котрої діти хотіли б позбутися, у світлу – білу фішку, тобто, ту рису (хорошу), котру б діти хотіли залишити собі)

Вихователь:
-         Зараз я закрию темну скриньку і викину ключ, щоб погані риси ніколи не повернулися до нас.  А от світлу скриньку я залишу відкритою, щоб ми мали змогу додавати до неї хороші риси, які протягом перебування в дитячому садку у нас будуть іще зявлятися.

Дидактична гра «Чия доля краща?»

(Діти стають у коло отримують картинки з малюнками звірів, птахів. Кожен від імені зображеного розповідає, що у нього незвичне. Потім діти міняються картинками і розповідають, що станеться коли лісові мешканці перевтіляться один в одного (мураха не вміє лікувати дерева, дятел – не збудує мурашник).

Вихователь:
-         Чи хотіли б ви помінятися друзями, батьками?  (Робить висновок, що в долі кожного є щось незвичайне, тому потрібно цінувати те, що є)

Творче завдання «Талант і професія»

Пояснити прислівя:
«Добрий  чоловік без роботи, що бджола без меду».

Дітей ділимо на групи, розкладаємо малюнки представників різних професій.

Вихователь:
-         Якими талантами повинні володіти представники цих професій, щоб їх робота приносила радість людям? (лікар – лагідно ставиться до людей, вихователь – любить дітей, кухар – смачно готує).

Вихователь:
-         Дітки, сьогодні на занятті ми познайомилися з творами Василя Сухомлинського «Сьома дочка» та «Кожна людина повинна...». Ви були дуже активні та уважні. Я сподіваюся, так як і герої цих творів, ви будете зігрівати теплом все довкола, завжди випромінювати радість та робити лише добрі справи!

1 коментар:


  1. Сподобався прийом переосмислення своїх рис характеру .Використаю в свої роботі.

    ВідповістиВидалити

Осінь золотом багата!

Росіна Цимбал, вихователь Таужненського закладу дошкільної освіти Інтегроване заняття   з дітьми різновікової групи Програмо...