Любов Качконоженко, вихователь Гайворонського дошкільного навчального закладу № 5 "Дзвіночок"
Інтегроване заняття з дітьми ІІ молодшої групи
(за творами
В.О.Сухомлинського)
Програмовий зміст:
Вчити дітей логічно, змістовно переказувати зміст
казки, використовуючи мнемотаблиці. Вчити дітей визначати місце звука в
слові.
Закріпити з дітьми зміст знайомих казок
В.О.Сухомлинського, впізнавати їх з уривків твору, оцінювати їх вчинки.
Розвивати моральні якості: сміливість, чуйність,
доброту, милосердя, дружбу.
Виховувати бажання дбайливого ставлення до природи,
вдумливе ставлення до дій і вчинків у навколишньому середовищі.
Матеріал:
Казки В.О.Сухомлинського "Зайчик і горобина",
"Равлик", "Петрик, собака і кошеня", дидактична гра "Добрі і погані вчинки", мнемотаблиці,
фізкультхвилинка, пальчикова гімнастика, мирилки, ілюстрації
ХІД ЗАНЯТТЯ
|
Вихователь:
|
- Діти, погляньте, який сьогодні сонячний, теплий день.
Це мабуть тому, що сонечко заглядає до нас у віконечко.
Сонце заглядає у віконце
І сміються дітлахи.
Нам дарує книжку, сонце,
Де живуть наші казки.
Казки бувають народні, які склав народ, а бувають і
такі, які пишуть письменники.
Погляньте на нашу книжку. В ній є портрет і це портрет
В.О.Сухомлинського, який дивиться на нас лагідними очима, а його посмішка
випромінює любов. Він для нас з вами написав дуже багато казок, оповідань. Ми
їх багато читали, а щоб їх пригадати, потрібно нашу книжку погортати і
помандрувати стежинкою казок.
А допоможуть нам в цьому чарівні слова:
Знову в подорож рушаємо,
Вже казок багато знаємо.
Казкові двері відчиняються,
Чудова казка починається!
|
|
Вихователь:
|
- Ставайте всі за мною на стежинку і вона поведе нс в
казочку.
|
|
(під легку музику,
шум лісу, діти вирушають по стежині)
|
|
|
Вихователь:
|
- Погляньте, ось лежать малюнки і більш нічого. Давайте
їх розглянемо і назвемо з якої казки ці герої.
(діти називають
героїв ті називають казку "Зайчик
і горобина")
|
|
Вихователь:
|
- Діти, ми відгадали казку, тож давайте за допомогою
схеми її розкажемо.
(переказ казки за
допомогою мнемотаблиці)
|
|
Вихователь:
|
- Що вчить нас ця казка, яким потрібно бути?
(відповіді дітей
– бути друзями, чуйними, відгукуватися на допомогу, допомагати один одному,
приходити на допомогу)
Фізкультхвилинка
"Дружба"
Я твій друг, і ти мій друг – показують один на одного рукою
І навколо друзі – розводять
руками в сторони
В тебе ніс, і в мене ніс – торкаються носа
Плеснемо в долоні – плескають
Я твій друг, і ти мій друг – показують руками один на одного
Друзі ми рідненькі – обнімаються.
|
|
Вихователь:
|
- Ну що ж, рушаємо далі. (ідуть по стежині)
Погляньте, з нашої книжки до нас хтось визирає. Давайте
глянемо хто це?
А щоб впізнати хто це, потрібно відгадати уривок казки,
який я вам прочитаю.
Це такий дивний мандрівник. Несе будиночок з собою. А
тільки побаче небезпеку, залізе в нього і сидить" (казка "Равлик")
|
|
Вихователь:
|
- Чому равлик несе на собі свій будиночок?
- Дітки, він нам приготував завдання. Равлик хоче, щоб
ми визначили, де добрі вчинки, а де погані.
Дидактична гра
"Добрі та погані вчинки"
|
|
Вихователь:
|
- Наступне завдання від равлика, визначити на якому
місці стоїть звук [р] у таких словах "равлик";
"мураха", "сир".
|
|
Вихователь:
|
- Молодці, справились із завданням, погляньте наша
книжка сторінку перегортає, запрошує нас в іншу казку, тож рушаємо далі по
стежині.
Куди це потрапили? Чия це хатинка? Давайте дізнаємося,
хто в хатинці живе?
Пальчикова вправа
"Будиночок"
На галявині хатинка – долоні скласти будиночком,
Двері закриті на замок – зімкнуті пальці в замок.
Із труби іде димок – по черзі з усіх пальців зробити колечка,
Навколо хати є паркан – руки перед собою, пальці розчепірити.
Тук-тук-тук – постукати
кулачком по долоні.
Відкривайте! – широко
розвести руки в сторони.
Я – вам друг! – стулити
долоні поперек іншої.
|
|
Вихователь:
|
- Діти, а у вас є друзі? Як ви гадаєте, чому кожна
людина хоч знайти собі друга? (відповіді
дітей)
Якщо у вашого друга радість, що ви будете робити? (відповіді)
А якщо неприємність? (відповіді)
А якщо ви з другом раптом посваритеся,що будете робити?
(миритися)
Мирилка
Долоньки маленькі, плескають легенько – плескають в долоні
Пальчики з'єднали, у танку кружляли – кружляють парами
Посварились, розійшлися – сваряться, стають спиною один до одного,
Помирилися – обнялися!
|
|
Вихователь:
|
- А які ви ще знаєте мирилки?
Мир – миром,
Пироги з сиром,
Варенички в маслі,
Ми дружечки красні!
Обнімімося!
|
|
Вихователь:
|
- Правильно діти! Недарма є така народна приказка, що
друзі пізнаються в біді. А поки ми спілкувалися, до нас вийшло кошенятко.
Воно муркоче, сказати мені щось хоче.
Кошенятко мені розповіло, що воно загубилося, а його
забрав до себе жити хлопчик Петрик.
Давайте за уривком казки пригадаємо, як вона
називається.
"Петрик злякався собаки, хотів тікати. Та раптом
до його ніг притулилося маленьке кошенятко…"
|
|
Вихователь:
|
- Як називається казка?
"Петрик, собака та
кошеня"
- Чому Петрик передумав тікати?
- Як потрібно ставитися до тварин?
- Чи сподобалась вам поведінка Петрика?
- Вірно, Петрик був чуйним, добрим, він захистив
кошенятко.
Необхідно бути милосердним до всього живого,
підтримувати і захищати тих, хто не може сам за себе постояти.
|
|
Вихователь:
|
- Ось і закінчилася наша подорож стежинками казок.
Давайте подякуємо книжечці за цікаві
розповіді та завдання. А нам вже час повертатися у групу.
|
Заняття мені дуже сподобалось. Добре що вихователь взяла переказ казки ха допомогою мнемотаблиці. Добре що діти не сиділи, а рухалися стежиною. На заняті використані і дітячі ігри, фізкультхвилинки, пальчіковава вправа, мирилка. Заняття повчальне. Бажаю успіху! Попова Любов Михайлівна, Хащуватський ДНЗ
ВідповістиВидалитиЩиро дякую!
ВідповістиВидалитиЗаняття дуже цікаве,насичене,захопливе.Червоною ниткою крізь все заняття пройшли оповідання В.О.Сухомлинського , продуманий кожен крок.Мені заняття сподобалось .ПіховичВ.П.
ВідповістиВидалити