середа, 30 жовтня 2019 р.

Подорож стежиною казок

Любов Качконоженко, вихователь Гайворонського дошкільного навчального закладу № 5 "Дзвіночок"

Інтегроване заняття з дітьми ІІ молодшої групи
(за творами В.О.Сухомлинського)


Програмовий зміст:
Вчити дітей логічно, змістовно переказувати зміст казки, використовуючи мнемотаблиці. Вчити дітей визначати місце звука в слові.
Закріпити з дітьми зміст знайомих казок В.О.Сухомлинського, впізнавати їх з уривків твору, оцінювати їх вчинки.
Розвивати моральні якості: сміливість, чуйність, доброту, милосердя, дружбу.
Виховувати бажання дбайливого ставлення до природи, вдумливе ставлення до дій і вчинків у навколишньому середовищі.

Матеріал:
Казки В.О.Сухомлинського "Зайчик і горобина", "Равлик", "Петрик, собака і кошеня", дидактична гра  "Добрі і погані вчинки", мнемотаблиці, фізкультхвилинка, пальчикова гімнастика, мирилки, ілюстрації



ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь:
- Діти, погляньте, який сьогодні сонячний, теплий день. Це мабуть тому, що сонечко заглядає до нас у віконечко.
Сонце заглядає у віконце
І сміються дітлахи.
Нам дарує книжку, сонце,
Де живуть наші казки.
Казки бувають народні, які склав народ, а бувають і такі, які пишуть письменники.
Погляньте на нашу книжку. В ній є портрет і це портрет В.О.Сухомлинського, який дивиться на нас лагідними очима, а його посмішка випромінює любов. Він для нас з вами написав дуже багато казок, оповідань. Ми їх багато читали, а щоб їх пригадати, потрібно нашу книжку погортати і помандрувати стежинкою казок.
А допоможуть нам в цьому чарівні слова:
Знову в подорож рушаємо,
Вже казок багато знаємо.
Казкові двері відчиняються,
Чудова казка починається!

Вихователь:
- Ставайте всі за мною на стежинку і вона поведе нс в казочку.

(під легку музику, шум лісу, діти вирушають по стежині)

Вихователь:
- Погляньте, ось лежать малюнки і більш нічого. Давайте їх розглянемо і назвемо з якої казки ці герої.
(діти називають героїв ті називають казку "Зайчик і горобина")

Вихователь:
- Діти, ми відгадали казку, тож давайте за допомогою схеми її розкажемо.
(переказ казки за допомогою мнемотаблиці)

Вихователь:
- Що вчить нас ця казка, яким потрібно бути?
(відповіді дітей – бути друзями, чуйними, відгукуватися на допомогу, допомагати один одному, приходити на допомогу)
Фізкультхвилинка "Дружба"
Я твій друг, і ти мій друг – показують один на одного рукою
І навколо друзі – розводять руками в сторони
В тебе ніс, і в мене ніс – торкаються носа
Плеснемо в долоні – плескають
Я твій друг, і ти мій друг – показують руками один на одного
Друзі ми рідненькі – обнімаються.
Вихователь:
- Ну що ж, рушаємо далі. (ідуть по стежині)
Погляньте, з нашої книжки до нас хтось визирає. Давайте глянемо хто це?
А щоб впізнати хто це, потрібно відгадати уривок казки, який я вам прочитаю.
Це такий дивний мандрівник. Несе будиночок з собою. А тільки побаче небезпеку, залізе в нього і сидить" (казка "Равлик")

Вихователь:
- Чому равлик несе на собі свій будиночок?
- Дітки, він нам приготував завдання. Равлик хоче, щоб ми визначили, де добрі вчинки, а де погані.
Дидактична гра "Добрі та погані вчинки"

Вихователь:
- Наступне завдання від равлика, визначити на якому місці стоїть звук [р] у таких словах "равлик"; "мураха", "сир".

Вихователь:
- Молодці, справились із завданням, погляньте наша книжка сторінку перегортає, запрошує нас в іншу казку, тож рушаємо далі по стежині.
Куди це потрапили? Чия це хатинка? Давайте дізнаємося, хто в хатинці живе?
Пальчикова вправа "Будиночок"
На галявині хатинка – долоні скласти будиночком,
Двері закриті на замок – зімкнуті пальці в замок.
Із труби іде димок – по черзі з усіх пальців зробити колечка,
Навколо хати є паркан – руки перед собою, пальці розчепірити.
Тук-тук-тук – постукати кулачком по долоні.
Відкривайте! – широко розвести руки в сторони.
Я – вам друг! – стулити долоні поперек іншої.   

Вихователь:
- Діти, а у вас є друзі? Як ви гадаєте, чому кожна людина хоч знайти собі друга? (відповіді дітей)
Якщо у вашого друга радість, що ви будете робити? (відповіді)
А якщо неприємність? (відповіді)
А якщо ви з другом раптом посваритеся,що будете робити? (миритися)
Мирилка
Долоньки маленькі, плескають легенько – плескають в долоні
Пальчики з'єднали, у танку кружляли – кружляють парами
Посварились, розійшлися – сваряться, стають спиною один до одного,
Помирилися – обнялися!
Вихователь:
- А які ви ще знаєте мирилки?
Мир – миром,
Пироги з сиром,
Варенички в маслі,
Ми дружечки красні!
Обнімімося!

Вихователь:
- Правильно діти! Недарма є така народна приказка, що друзі пізнаються в біді. А поки ми спілкувалися, до нас вийшло кошенятко. Воно муркоче, сказати мені щось хоче.
Кошенятко мені розповіло, що воно загубилося, а його забрав до себе жити хлопчик Петрик.
Давайте за уривком казки пригадаємо, як вона називається.
"Петрик злякався собаки, хотів тікати. Та раптом до його ніг притулилося маленьке кошенятко…"

Вихователь:
- Як називається казка?  "Петрик, собака та кошеня"
- Чому Петрик передумав тікати?
- Як потрібно ставитися до тварин?
- Чи сподобалась вам поведінка Петрика?
- Вірно, Петрик був чуйним, добрим, він захистив кошенятко.
Необхідно бути милосердним до всього живого, підтримувати і захищати тих, хто не може сам за себе постояти.

Вихователь:
- Ось і закінчилася наша подорож стежинками казок. Давайте  подякуємо книжечці за цікаві розповіді та завдання. А нам вже час повертатися у групу.

3 коментарі:

  1. Заняття мені дуже сподобалось. Добре що вихователь взяла переказ казки ха допомогою мнемотаблиці. Добре що діти не сиділи, а рухалися стежиною. На заняті використані і дітячі ігри, фізкультхвилинки, пальчіковава вправа, мирилка. Заняття повчальне. Бажаю успіху! Попова Любов Михайлівна, Хащуватський ДНЗ

    ВідповістиВидалити
  2. Заняття дуже цікаве,насичене,захопливе.Червоною ниткою крізь все заняття пройшли оповідання В.О.Сухомлинського , продуманий кожен крок.Мені заняття сподобалось .ПіховичВ.П.

    ВідповістиВидалити

Осінь золотом багата!

Росіна Цимбал, вихователь Таужненського закладу дошкільної освіти Інтегроване заняття   з дітьми різновікової групи Програмо...