понеділок, 4 листопада 2019 р.

Осінь золотом багата!


Росіна Цимбал, вихователь Таужненського закладу дошкільної освіти

Інтегроване заняття  з дітьми різновікової групи

Програмовий зміст:   

Закріпити знання дітей про творчість видатного письменника В.Сухомлинського під час подорожі творами "Осінь принесла золотисті стрічки", "Як їжачок до зими готувався", вчити відгадувати персонажів казок, оцінювати вчинки героїв; закріпити рахунок в межах 4; познайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання; продовжувати вчити користуватися пластиліном і природним матеріалом; закріпити назви кольорів. Розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, спостережливість.
Виховувати ввічливість, щирість, бажання допомогти іншим.
Попередня робота:
Опрацювання оповідання "Осінь принесла золотисті стрічки" та казки "Як їжачок до зими готувався".
Матеріал:
Картинки до творів В.Сухомлинського, листя з дерев, зображення Їжачка, картинки грибочків, яблучок

            
   
Хід заняття

Вихователь.
-         Діти зараз ми вирушаємо у подорож. 

По стежині ми пішли,
І конвертик ми знайшли.

Вихователь.
-         Діти, яке оповідання у нас заховалося у конверті? (картинки)
    
Діти.
-         "Осінь принесла золотисі стрічки"
     
 Запитання до оповідання.
-         Про яку пору року йдеться в оповіданні?
-         Хто одягає на дерева золотисті  стрічки?
-         Що зробило сонечко, коли побачило берізки? Чому?

Вихователь.
-         Дітки, а ви знаєте вірші про осінь?

Дитина.
Матінка Осінь полями іде
Трійко хлоп'яток з собою веде
Вересень, Жовтень-старшенькі,
А листопад ще маленький.
    
    
Дитина.
Осінь двориком ходила,
Листячко з дерев трусила.
Діти мітли узяли,
Підмітати почали.

Вихователь.
-         Зараз, діти, по порядку відгадаємо загадку.
        
У південний край землі
Відлітають журавлі.
Шкільний дзвоник знов лунає
Який місяць наступає?  
                                                (Вересень)

Кличуть нас ліси, поля, сади -
Позбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте,
То землею ходить місяць ...   
                                                    (Жовтень)

Краплі з неба, дахів, стріх,
Дощ холодний, перший сніг,
Почорнів від листя сад
Що за місяць...
                                                                               (Листопад)

Вихователь.
-         Листя восени опадає з усіх дерев. Вітер розносить їх повсюду. А навесні з'являються нові листочки.

Дидактична гра «З якого дерева листочок?»

На столиках у дітей знаходяться листочки різних дерев (берізки, горіха, липи, вишні). Вихователь піднімає листочок і запитує назву дерева, з якого опало дане листя)

Вихователь.
-         Малята, я пропоную вам намалювати осінні дерева. Але сьогодні ми будемо малювати незвичайним способом, і в цьому нам допоможуть наші листочки - ми будемо ними друкувати. Сідайте за столики, беремо в праву руку пензлики і наносимо фарбу на листочки. Потім пофарбованою стороною кладемо на білий папір і легенько притискаємо серветкою, а вже потім листочок прибираємо. (Діти виконують)
-         Молодці! У вас вийшов дуже гарний килимок.
     
Фізкультхвилинка.

Ми – листочки, ми – листочки.
Ми на гілочках сиділи.
Дмухнув вітер, полетіли.
Ми літали, ми літали
І на землю посідали.
 
Вихователь.
-         Ми з вами відпочили, тож можемо рушати до іншої казки. (Показ картинок, діти відгадують казку)

 Запитання до казки.
-         У яку казку ми потрапили?
-         Куди пішов Їжачок?
-         Що він знайшов у лісі?
    
Вихователь.
-         Діти, наш їжачок приготував запасів на зиму. Давайте їх порахуємо.
-         Скільки грибочків? (Чотири), а скільки яблук? (Три).
-         Якого вони кольору? (Жовте, червоне, зелене).
-         А чого більше: грибочків чи яблук?(Грибочків)
-         На скільки більше?(На одне)

Вихователь.
-         Малята, приготуйте свої пальчики, вони будуть помічниками для їжачка.
                            
Пальчикова гімнастика

Наші пальчики умілі, не сидять вони без діла.
Ось колючий їжачок, роби так, як я, дружок:
Їжачок-хитрячок, голочки гостренькі,
Ось грибки під дубком він збира маленькі,
В кошик їх складає, вдома висипає.
   
Вихователь.
-         Наш їжачок ще не вміє всі звуки вимовляти. Допоможімо їжачку і повторімо чистомовку разом з ним.
    
Чистомовка

Носить листя їжачок-ок-ок-ок.
Утепля хатинку.
То лягає на бочок-ок-ок-ок,
То ляга на спинку.
Хвалить вітер їжачка-ка-ка-ка:
Тепла хатонька яка.
Я тобі допоможу-жу-жу-жу,
Листя ще я натрушу-шу-шу-шу.

Вихователь.
-         Діти, а давайте із пластиліну виготовимо їжачків, щоб нашому Їжачкові-Хитрячкові не було сумно. (Діти ліплять із пластиліну їжачків)
-         Молодці! Як багато друзів у нашого їжачка з'явилось.

Підсумок.

Вихователь.
           1.Вам сподобалося наше заняття?
           2.Про яку пору року ми сьогодні вели розмову?
           3.Які твори В.Сухомлинського ми сьогодні згадали?
           4.Яке завдання вам найбільше сподобалося?

Вихователь.
-         А на останок Їжачок-Хитрячок пригостить вас своїми яблучками.




2 коментарі:

  1. Заняття мені дуже сподобалось. Вихователь використала багато матеріалу (чистомовки, пальчикову гімнастику, фізкультхвилинку, загадки, гру). Заняття насичене і веселе. Вихователь вправно організувала сюжетний момент Їжачка-хитрячка. Я думаю, що дітям буде дуже цікаво.

    ВідповістиВидалити
  2. Заняття мені дуже сподобалось. Вихователь використала багато матеріалу (чистомовки, пальчикову гімнастику, фізкультхвилинку, загадки, гру). Заняття насичене і веселе. Вихователь вправно організувала сюжетний момент Їжачка-хитрячка. Я думаю, що дітям буде дуже цікаво. Бажаю успіху! Попова Любов Михайлівна, Хащуватський ДНЗ

    ВідповістиВидалити

Осінь золотом багата!

Росіна Цимбал, вихователь Таужненського закладу дошкільної освіти Інтегроване заняття   з дітьми різновікової групи Програмо...