Наталія Борисова, вихователь Солгутівського дошкільного навчального закладу «Пролісок»
Заняття з художньої літератури під відкритим небом з дітьми старшої групи
Мета: За змістом
казок В.О Сухомлинського продовжувати розширювати, удосконалювати знання дітей
про елементарні правила культури поведінки (вітатися, прощатися,вибачатися, ввічливо просити або
відмовляти тощо). За допомогою створених ситуацій спонукати вихованців до
самостійного вирішення поставлених завдань. Дати можливість дітям самостійно
висловлювати свою власну думку. При спілкуванні з однолітками привчати дітей
використовувати ввічливі слова, та проявляти турботу, піклуватись один про
одного. Розвивати мислення, пам'ять, увагу, толерантність, діалогічне мовлення. Виховувати інтерес до
казок В.О Сухомлинського, любов до природи, почуття доброти, дружби та
товариськості.
Попередня
робота: читання казок, оповідань В.О Сухомлинського «Як їжачок
готувався до зими», «Хлопчик і дзвінкі
конвалії», «Зайчик і горобина», самостійна художня діяльність (малювання,
ліплення за власним задумом на тему прочитаних казок В.О Сухомлинського
Матеріал: портрет В.О Сухомлинського,
картинки до казок Сухомлинського, загадки до картинок, казка «Зайчик і
горобина», музика « дощик»
Підготовка дітей: заняття
проводиться на свіжому повітрі, на ігровому майданчику, на дерев’яних зрубах.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Психогімнастика
Вихователь запропонувала взятися за ручки,
посміхнутися один до одного і передати своє тепло , доброту, своєму другові.
̶ Коли ми до всіх добрі, щирі, лагідні, тоді всі навкруги
добріші, і ми відчуваємо що нас люблять та поважають.
Вихователь демонструє портрет В. О.
Сухомлинського.
- Дітки, уважно подивіться хто зображений на портреті? Не
поспішайте,
згадайте,
нещодавно ми з вами знайомилися з
людиною із
цього портрета. Читали та слухали казки, які він написав
для дітей, малювали та ліпили героїв, персонажів, тож той, хто був
уважний та зосереджений, той і зможе
назвати його
(відповідь дітей)
Дидактична гра «Відгадай яка це
казка?»
Вихователь
пропонує дітям картинки з персонажами казок Сухомлинського та читає загадки до них. Діти відгадють.
Вихователь:
Котиться
клубочок
зовсім без
ниточок.
Замість ниточок
–
Триста голочок. (їжачок)
Вихователь: Малята! З
якої казочки В. Сухомлинського цей персонаж?
Діти називають: «Як Їжачок
готувався до зими».
Вихователь: Дітки
,
ми з вами уже знаємо цю казочку, тому скажіть,
що вам у
ній сподобалось, і чого можна навчитися у цій казочці? (відповіді дітей)
Вихователь: Молодці,
мої малята! А тепер
послухайте ситуацію, яку я вам запропоную.
Ситуація: Якби Їжачок не зустрів Цвіркуна,
щоб він робив? (думки дітей)
Пауза «Звуки природи»
(вихователь
пропонує заплющити очі та послухати, що
зараз відбувається в природі)
Вихователь:
Влітку
сіренький,
взимку біленький
,
довгі вуха має,
швидко в ліс
стрибає. (зайчик)
Діти називають: «Зайчик і горобина»
Вихователь: Дошкільнятка
мої – молодці! Тепер,
скажіть мені,
будь ласка, чого нас навчає ця
казка?
(відповіді дітей)
Вихователь:
Ось
іще
одна ситуація до цієї казки.
Ситуація: Малята! Якби Вітер не
послухав Зайчика, що б Зайчик робив? (думки
, фантазії дітей)
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться
сидіти,
Треба трохи
відпочити.
Руки вгору, руки
вниз,
На сусіда
подивись.
Хмарка сонечко
закрила,
слізки срібні
загубила.
Ми ті слізки
пошукаєм,
У травиці
позбираєм
Пострибаєм, як
зайчата,
Політаєм, як
пташата.
Всі веселі? От
чудово!
А тепер до праці
знову!
Вихователь:
Вона цвіте в
травневі дні
Між великим листом.
Виснуть квіточки
дрібні
Запашним
намистом. (конвалія)
Вихователь: Дітки, в якій казочці В.Сухомлинського йде мова про цю квіточку?
Діти називають: «Хлопчик і дзвінкі конвалії»
Вихователь: Так,
вірно! Скажіть, будь
ласка, що
в цій казочці найбільше вас вразило,
сподобалося вам та запам’яталося? А так як
всі ми з вами виховані, ввічливі та
толерантні, то будемо уважно слухати та
не перебивати один одного! Домовилися? (відповіді
дітей) Пропоную вам ситуацію і до цієї казки.
Ситуація: Що
б сталося, якби хлопчик зірвав конвалію або ненароком наступив на квітку? (відповіді, думки
дітей)
Рухлива гра «Дощик ввічливості»
Вихователь: Діти, уявіть, що на дворі зараз іде дощик, і
ви всі маленькі краплинки ввічливості, а
я - ваша хмаринка-мама. Коли
музика зупиниться , яку краплинку хмаринка
обійме, та краплинка каже якесь ввічливе слово. (діти танцюють, кружляють, під музику «Дощик». Коли музика
зупиняється, хмаринка обіймає дітей по-черзі та запитує чи знає краплинка ввічливе слово)
Підсумок:
Вихователь : Малята, сьогодні ви гарно попрацювали,
були всі уважні, кмітливі, а головне ввічливі та толерантні один до одного! Я
вами пишаюся!
Немає коментарів:
Дописати коментар